about titan builders photo

Faydalı Bilgiler

TONER NEDİR ?
Yazıcı, faks ya da fotokopi makinelerinde kullanılan toner, yazı ve görsellerin kağıt üzerine aktarılmasına olanak sağlayan bir çeşit toz mürekkeptir. Tonerin içinde bulunan 8/10 mikronluk partiküller, yazdırma işlemi sırasında 180 ile 200 derece arasında ısınarak kağıt üzerine yapışır ve makineye gönderilen görüntüyü kağıda aktarır. İlk geliştirildiği yıllarda karbon tozundan üretilen tonerler artık polimerden üretiliyor. Böylece hem maliyet düşüyor hem de çok daha yüksek baskı kalitesi sağlanıyor. Tonerlerin içinde, karbon veya polimer dışında pigment, plastik, demir oksit, balmumu, reçine gibi pek çok madde bulunuyor.

KARTUŞ NEDİR ?
Kartuş yazıcı, faks ve fotokopi makinelerinde baskıyı sağlayan sıvı mürekkeptir. Yazıcı kartuşu, içerisinde bulunan likit mürekkebin ısıtılması ile istenilen görüntü ya da yazının baskısını almanızı sağlar. Kartuş ile toner her ne kadar aynı amaca hizmet ediyorlarsa da, farklı teknolojilerle kullanılabiliyorlar.

BİTMEYEN KARTUŞ NEDİR ?
Bitmeyen kartuş, kartuşta bulunan tank sisteminin, yazıcının dışında yer alması ve hortumlar ile yazıcı içerisinde bulunan kartuşlara bağlanması ile ortaya çıkmış bir terimdir. Mürekkep azaldıkça hortum ile tanklardan çekilir. 100 mililitreye kadar mürekkep içeren bu tanklar yazıcı özelliğine göre 4 veya 5 adet olabilir. 4 tanklı bir yazıcı, ekonomik baskı sistemi ile 3 bin ile 5 bin arasında çıktı verebilir. Diğer tüm kartuşlar gibi, bitmeyen kartuş da lazer yazıcılar için uygun değildir.

BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ

Siparişleriniz, Sorunlarınız ve Teknik Servis İçin Bizimle İrtibata Geçiniz...

İLETİŞİM

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

ORJİNAL ÜRÜNLER

En doğru ürünü sizin için tedarik ediyoruz.

MUADİL ÜRÜNLER

Muadil ürün seçenekleri sunuyoruz.

TONER VE KARTUŞ DOLUM

Tüm marka ve model kartuş ve tonerlerin dolumlarını yapıyoruz.

BİTMEYEN KARTUŞ

Beklemek istemiyorsanız, bitmeyen kartuşlu ürünleri tercih edebilirsiniz.

YEDEK PARÇA

Bir çok marka ve modellerin yedek parçalarını hızlıca tedarik ediyoruz.

YERİNDE HİZMET

İşyerinizde, evinizde kullanmakta toner dolumlarını yerinde yapıyoruz.